קורסים קרובים

יום ראשון.jpeg

קורס היבטים רגשיים

בטיפולים התפתחותים

מבט- מתבוננים בקשר הטיפולי -MABAT

יולי 2021

מכון טראמפ 

איזי שפירא 

פרטים בקרוב!!

 

קורס 2021 יוגש להכרה לגמול השתלמות למקצועות הבריאות שאינם עובדי הוראה

עובדי משרד החינוך אנא בררו אצל המדריכים המקצועיים ואחראי המחוז אפשרות הגשה לגמול במסלול אישי

אודות הקורס :

קורס ייחודי למקצועות הבריאות והחינוך, הממוקד  בהיבטים הרגשיים ובקשר הורה  – ילד תוך בניית גשרים לחדר הטיפולים ולגנים

משלב ידע תאורטי עדכני, מחקרים , סימולציות, תיאורי מקרה, והדרכות רגשיות. הקורס מועבר על יד אנשי מקצועות הבריאות המתמחים בהתפתחות הילד  בשיתוף מרצים מאוניברסיטת חיפה ומתחום הפסיכולוגיה.

הקורס יוגש להכרה לגמול השתלמות (למעט עובדי הוראה שעליהם להגיש בקשה לגמול השתלמות במסלול אישי)

קהל יעד: מטפלים בילדים מתחום הריפוי בעיסוק , קלינאות תקשורת, פיזיותרפיה, אחיות, צוותים חינוכיים מהחינוך המיוחד לגיל הרך, והידרותרפיה – בעלי ניסיון טיפולי של שנתיים לפחות.

משך הקורס: הקורס בן 40 שעות יתקיים ביולי 2021 בבית איזי שפירא ברעננה בין השעות 08:30 -16:30

תאריכים: רביעי 7.7.21, ראשון 11.7.21, רביעי 14.7.21, רביעי 21.7.21, ראשון 25.7.21

עלות הקורס:  2200 ₪

הנחה בהרשמה מוקדמת (26.03.21)  - 1950 ₪

הבטיחו את מקומכם – מספר המקומות מוגבל.

בכל שאלה מוזמנים להתייעץ:

אורנה זוהר 052-3941707 , יהודית אילתה 050-2303681   יונה רוט 054-6601299

 

ומה אומרים על הקורס?

  • קורס חובה לכל מטפל שעובד עם ילדים

  • הקורס המשמעותי ביותר שעשיתי עד היום

  • הקורס הפך אותי למטפל טוב יותר

  • הקורס היה משמעותי לא רק לעבודתי אלא גם לחיי האישיים

  • הקורס גרם לי להתבונן בטיפול דרך עדשות נוספות

  • מאז הקורס אני בטוחה יותר בעצמי וחשה מסוגלות לשוחח עם ההורים גם על נושאים שנמנעתי מהם בעבר

לקריאת המלצות נוספות

 אודות הקורס

 

קורס ייחודי  למקצועות הבריאות וצוותי חינוך שפותח ע"י  אורנה זוהר ויהודית אילתה פיזיותרפיסטיות מנוסות, בעלות תואר שני בהתפתחות הילד. הקורס הממוקד בהיבטים הרגשיים ובקשר הורה–ילד תוך בניית גשרים לחדר הטיפולים ולגנים.

משלב ידע תאורטי עדכני, מחקרים, סימולציות, תיאורי מקרה, והדרכות רגשיות.
הקורס מועבר על יד אנשי מקצועות הבריאות המתמחים בהתפתחות הילד  בשיתוף מרצים מאוניברסיטת חיפה ומתחום הפסיכולוגיה.

קהל היעד: מקצועות הבריאות (מרפאים בעיסוק , קלינאיות תקשורת ,פיזיותרפיסטים , אחיות טיפת חלב ) וכן צוותים חינוכיים בחינוך המיוחד . כמו כן הקורס פתוח להידרותרפיסטים המטפלים בילדים בעלי צרכים מיוחדים.
הקורס בן 40 שעות  ולרוב הוא מחולק ל5 ימים בשבוע כשכל מפגש בעל 8 שעות

 

רציונל הקורס

הטיפול ההתפתחותי מפגיש אותנו, המטפלים וצוותי החינוך , עם סיטואציות  רגשיות מורכבות. אנו נתקלים לא אחת במצבים בהם עולים נושאים כגון: התמודדות עם אבחנה קשה, אי ודאות, חרדות של הורים, תפיסות הורות שונות, הורות במבחן ועוד.

הטיפול ההתפתחותי כולל מרכיבים חודרניים פיזית ונפשית, שיכולים להפוך את הסיטואציה הטיפולית למאיימת, עבור ההורה, עבור התינוק / הילד ועבור המטפל. התערבות טיפולית היא מהרגע הראשון חדירה למרחב הורה / ילד .אז מה עושים עם כל זה? ממשיכים לפעול על פי האינטואיציה? משאירים את "הרגש" מחוץ לחדר?

בעשורים האחרונים חלה התקדמות גדולה בידע ובמחקר בתחום ההתפתחות הרגשית של ילדים. ישנה כיום הסכמה נרחבת על ההשפעה המכרעת שיש לקשר הורה –ילד על התפתחות תקינה. מחקרים רבים מדגישים גם את חשיבות הקשר ואת מערכת היחסים שנוצרת בין ההורה- ילד- מטפל כגורם משמעותי בהשגת תוצאות טיפוליות טובות יותר.למרות האמור לעיל, מהדיווחים המגיעים מהשטח עולה כי אין מספיק ידע והכשרה בתחום הרגשי. יתר על כן, חלק מהמטפלים אף חוששים מעיסוק בתחומים אלו מתוך תחושה שתחום זה אינו תחת הגדרת תפקידם וכי אין להם " מנדט" לעסוק בנושאים אלו.

מטרת הקורס הנוכחי היא העמקת הידע והמודעות להיבטים הרגשיים ההתפתחותיים של תינוקות וילדים, לחשיבות הרבה לקשר הורה-ילד על התפתחות תקינה וכן  הרחבת ההסתכלות על ההתמודדות הרגשית של הורים, תינוקות וילדים בטיפולים התפתחותיים ובמסגרות החינוך המיוחד

בנוסף יודגש החיבור בין הידע הרגשי התיאורטי לחדר הטיפולים כגון: על מה להתבונן מעבר למה שהעיניים המקצועיות שלנו רגילות לראות, הרחבת המודעות להתרחשות הרגשית המלווה את הטיפול, עידוד שיתוף פעולה הורה –ילד – מטפל, הדרכת הורים יעילה ונעימה

 

המטפל ההתפתחותי ואיש הצוות החינוכי  ירחיב את הידע בהתפתחות רגשית של ילדים, ידע לזהות היבטים רגשיים בסיטואציה הטיפולית, יהיה מודע לחשיבות הקשר הבין אישי, יכיר בחשיבות התקשורת בינו לבין המטופל וידע להפנות לגורמי טיפול מתאימים במידת הצורך.

מחקר שבדק את השפעות הקורס על המשתתפים הראה כי בעקבות הקורס המשתתפים שינו את עמדותיהם לגבי העיסוק בתחומים הרגשיים וכי הקורס הביא לשינוי בדרך הטיפול ובאווירה במרחב הטיפולי.  

את הקורס מעבירות יהודית אילתה ואורנה זוהר –  פיזיותרפיסטיות התפתחותיות בעלות ותק וניסיון רב.  בשיתוף עם יונה רוט מרפאה בעיסוק התפתחותית, כולן בוגרות תואר שני בהתפתחות הילד באוניברסיטת חיפה.

בכל אחד מימי הקורס תינתן הרצאה ע"י מרצה מתחום הפסיכולוגיה . הקורס כולל הרצאות פרונטליות תאורטיות, צפייה וניתוח סרטונים, סימולציות ודיונים בין המשתתפים, כמו כן ננתח סוגיות ומקרים  שיעלו על ידי המשתתפים בעזרתן של פסיכולוגיות קליניות .

  

לפרטים על מנחות הקורס 

המרצים האורחים המשתתפים בקורס יולי 2020 : יפורסם בקרוב!!

לפרטים נוספים על המרצים המשתתפים בקורס

 

 

קבצים נוספים להדפסה